Charitativní dražba obrazů ve spolupráci s organizací Studentský Majáles Brno

V pátek 22. 4. proběhla v čajovně TeaVoli na ulici Veveří Street art session. Jednalo se o akci, kdy 9 umělců vytvářelo během dne devět uměleckých děl za pomocí sprejů, fixů a dalších výtvarných potřeb. Studenti z brněnských vysokých škol a pedagog MgA. Václav Kočí Ph.D. vytvářeli díla na formát 1×1,5 m. Zadání nebylo dáno, tudíž se mohli věnovat svému výtvoru podle sebe. Na konci dne tak vznikla díla opravdu různorodá. Průběh celého dne doprovázela tvůrčí a uvolněná atmosféra, která se jistě podepsala na výsledných dílech. Celou akci zorganizoval Studentský Majáles Brno, díky jehož iniciativě a podpoře tato díla vznikla. Všech 9 obrazů bude vystaveno v průběhu jednoho měsíce na náměstí Svobody, na fakultě Stavební VUT v atriu budovy D a v areálu Studentského Majálesu.

Nyní jsou tato díla dražena a výtěžek dražby poputuje ve prospěch zapsaného ústavu Dům pro Julii – https://www.dumprojulii.com.

Vyvolávací cena každého díla je 1000 Kč a minimální příhoz je 500 Kč. Přihazuje se okomentováním fotky a nejvyšší nabídka získává dané dílo. Konec dražby je 3. 6. 2022 ve 22:00.